Příběh

Jmenuji se František a jsem syn Jiřího Školníka.

Popravdě řečeno mi až šest let po tátově smrti začalo docházet, kdo byl ve svém profesním světě vlastně zač, jak to všechno myslel, jaké poklady po sobě zanechal a také jsem začal objevovat, jak byl ve své době uznávaným a žádaným. Bohužel o sobě později málo mluvil a s příchodem rodiny už pro něj jeho tvorba přestala být prioritou.

Byl neskutečně plodný člověk a pracoval nejen pro významné klienty, ale i s významnými kolegy z oboru, mezi které i sám patřil.

František Školník

Dlouho jsem přemýšlel, jak jeho práci ukázat světu a naplnit tak jeho odkaz.

Myslím, že nikdy nestál v životě nejvíce o to, aby se stal váženým malířem, který visí v prestižní výstavní síni. Vždy se více považoval za výtvarníka, ilustrátora, grafika a moc si nepotrpěl na “noblesní” společnost. Raději pracoval na tom, co tak miloval.

Stál o to, aby jeho práce dělala lidem prostě radost. A aby třeba jeho paňáci (které pro něj byly typičtí) rozchechtaly děti a zároveň jejich charakter dovedl dospělé mnohdy k přemýšlení... a pak je taky rozchechtal...

S obrazy je to jako s vínem. Málokdo se v nich vyzná a je zde mnoho předsudků. Jsou drahé, jen pro vyvolené a v podstatě neexistuje “klíč” jak koupit správně... Přitom jsou tu přeci hlavně od toho, aby nejen kultivovaly duši, ale aby prostě zdobily místnosti, dělali radost a zlepšovaly život.

To jsou důvody, které mne vedly k tomu, věnovat se výrobě reprodukcí obrazů tak, aby se mohla širší skupina zájemců potěšit skvělým obrazem od reálného autora. A aby tu nebyly jen pro pár vybraných v aukci. Zároveň cítím nutnost zachovat i druhou stranu tohoto světa. A to je hodnota díla a jeho růst v čase.

Limitované i nelimitované reprodukce

Dlouho jsem přemýšlel, jak by měla reprodukce vypadat a co by měla splňovat. Nakonec jsem se rozhodl, že se pokusím dosáhnout absolutní špičky a povedlo se.

Každá reprodukce z nejvyšší série se značkou DigiGraphie je tištěna na vybraná certifikovaná média a označena registrovaným slepotiskem.

  • Každá je také registrována v globální databázi limitovaných edic na serveru digigraphie.com.
  • Věřte, že kvalita tisku, hloubka barev a struktura média je opravdu dokonalá.
  • Navíc ve špičkové kvalitě vydrží po několik generací.
  • Každý tisk z limitované edice vždy prohlédnu a teprve potom je k němu vystaven certifikát a pořadové číslo.

Nejedná se tedy o pouhou kopii, ale o originální, limitované a oficiálně certifikované dílo. U těchto reprodukcí doporučuji muzejní způsob adjustace (volné ložení do pasparty a rámování - ne lepení na plochu). Díky tomu vám bude jak zdobit místnost, tak držet na hodnotě.

I v nižších a nelimitovaných řadách jsem si dal opravdu záležet...

...na tom, aby se do rukou každého majitele dostal kus, který bude na vysoké úrovni kvality zpracování a převýší běžný standard.

Prostě takový, který bude dělat opravdovou radost každému, komu se práce mého táty líbí a chce si doma pověsit pěkný obraz.

Ať už přemýšlíte o pořízení limitovaného, či nelimitovaného kusu, nebo třeba jen nákupu obrázku do pokoje dětem... Věřte, že si toho moc vážím.

Přeji si, aby Vám obrazy přinášely do života radost.
Takovou radost, jakou měl můj táta v očích, když je maloval.

S úctou a láskou,
František Školník

Jiří Školník
Oficiální reprodukce obrazů
Jiřího Školníka